Aborcja do 12 tygodnia ciąży w domu

LOGO Pomagaczki aborcyjne
Podczas aborcji farmakologicznej dawkowanie leków zależy od tygodnia ciąży oraz tego, jaki mamy zestaw. 
 
Omówimy jak dawkować środki aborcyjne do 12 tygodnia ciąży na przykładzie zestawu z Women Help Women (womenhelp.org/pl). 
 

Dawkowanie

W zestawie z WHW są: 
1 tabletka mifepristone (zawiera 200 miligramów mife)
oraz 
8 tabletek misoprostolu (każda zawiera 200 mikrogramow miso).
 
Pierwszego dnia bierzemy mife – połykamy popijając wodą. Zazwyczaj nie będziesz czuć żadnych objawów. Rzadko przy wczesnych i słabych ciążach mogą pojawić się plamienie i skurcze. 
 
Po upływie co najmniej 24h (max 36h) przyjmujemy 4 tabletki miso po 200 mikrogramów. 
Umieszczamy je po 2 tabletki z każdej strony między dziąsłami a policzkami lub pod językiem. Trzymamy w buzi 30 minut. Tabletki zazwyczaj nie rozpuszczają się w całości, mogą przyjąć konsystencję kredowej papki lub nasiąknąć śliną, ale zachować kształt. Gdy minie 30 minut od aplikacji miso resztki połykamy lub wypluwamy.
 
Jeśli z jakiegoś powodu (np. nieustępliwe wymioty w ciąży) podanie doustne jest niemożliwe, możemy przyjąć miso dopochwowo – tabletki aplikujemy tak, jakbyśmy wkładały tampon, zwilżając palec wskazujący wodą dla łatwiejszej aplikacji. Po użyciu miso dopochwowo połóż się na 30-40 minut, aby się wchłonęło.
 
Do 3-4 godzin od przyjęcia miso powinno pojawić się krwawienie i skurcze. Jeśli po upływie 3-4 godzin krwawienie będzie mniej obfite niż nasza zwykła miesiączka lub nie będzie w nim skrzepów, to:
 
  • możemy dobrać kolejne 2 miso

LUB   

  • możemy dobrać 4 miso po upływie 24h od przyjęcia pierwszej dawki
Zarówno dobranie 2 miso po 3-4h od pierwszej dawki, jak i dobranie 4 miso po 24h od pierwszej dawki są tak samo skutecznymi metodami oczyszczenia macicy – zróbmy to co podpowiada nam ciało 🙂
 

Co robić po wchłonięciu miso:

Ruch o małej intensywności pomoże macicy w oczyszczaniu – może być to spacerowanie po domu, tańczenie czy sprzątanie. Wybierajmy taką formę ruchu, która nie będzie nas obciążała, a pozwoli nam na pozostanie w pozycji stojącej i zajmie głowę innymi myślami 🙂 Ruch w trakcie aborcji wspomaga proces oczyszczania macicy oraz może złagodzić ból. Jeżeli jesteśmy zmęczone wystarczą ruchy samych bioder, np. zataczanie kół, kołysanie na boki.

Ciepło w postaci termoforu lub polewania dołu brzucha ciepłą (nie gorącą ani zimną!) wodą pod prysznicem – pamiętajmy, aby woda opływała po brzuchu i wpływała do odpływu, unikajmy przebywania w stojącej ciepłej wodzie. Ciepło przy aborcji świetnie pomaga z bólem oraz pomaga macicy w oczyszczaniu.

Orgazm pomoże załagodzić ból, oczyścić macicę oraz zrelaksować się. Może to być masturbacja, niepenetracyjny seks waginalny czy sama stymulacja sutków – cokolwiek lubimy 🙂

 

Skutki uboczne przy aborcji:

Podczas aborcji mogą pojawiać się takie objawy jak nudności, biegunka, wymioty, dreszcze, gorączka do 38.0 stopni. 

Najczęstszymi skutkami ubocznymi obserwowanymi przy aborcji są nudności oraz biegunka, rzadziej występują wymioty czy dreszcze. Gorączka występuje najrzadziej i nie przekracza 38.0 stopni.

Wszystkie skutki oboczne aborcji ustępują same w ciągu maksymalnie kilku godzin. Nie trzeba się nimi przejmować ani przyjmować leków, aby nim przeciwdziałać. Bardzo często środki przeciwbólowe, które przyjmujemy na ból i tak będą jednocześnie łagodzić skutki uboczne aborcji, np. ibuprofen.

 

WAŻNE:
Jedynym rzetelnym i bezpiecznym źródłem środków aborcyjnych jest Women Help Women
(https://womenhelp.org/). WHW pomaga codziennie setkom kobiet w całej Europie.

Inne strony czy polscy handlarze nie wyślą pełnego zestawu aborcyjnego. Żaden polski dostawca nie sprzeda nam mife. Odradzamy kontaktowanie się z polskimi handlarzami środków aborcyjnych, ponieważ nie wiemy czy otrzymamy samo miso czy coś zupełnie innego, np. paracetamol. Niestety spotykamy się również z tym, że takie zestawy są niebezpieczne. Uważajmy na siebie!

Pamiętaj, ze jesteśmy tu dla Ciebie.
Pomagaczki aborcyjne

 

Pomagaczki aborcyjne na Instagramie: https://www.instagram.com/pomagaczki.aborcyjne/

Pomagaczki aborcyjne na Facebookowej grupie: LEGALNA ABORCJA – grupa wsparcia i pomocy  https://www.facebook.com/groups/aborcja

Jeśli chcesz porozmawiać, napisz do nas : )

O POMAGACZKACH ABORCYJNYCH

Back to Top