O nas/About us

english version below

Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom

          17 kwietnia 2016 r. poszło z nami ponad 3,500 osób podczas Ogólnopolskiego marszu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Był to pierwszy tak liczny protest w Łodzi po strajkach włókniarek w 1971 r.

          Marsz przeszedł, ale Łódzkie Dziewuchy idą dalej! Jako część ogólnopolskiego ruchu Dziewuchy Dziewuchom, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego. Zakaz aborcji ma tragiczne skutki dla zdrowia i życia KAŻDEJ KOBIETY w Polsce. Zamiast karać i skazywać na cierpienie, my proponujemy edukację i podnoszenie świadomości.

          Przypominamy, że prawo do decydowania o sobie jest prawem podstawowym każdej kobiety. Określamy to krótko: JESTEM. MYŚLĘ. DECYDUJĘ.

          Początkowo zakładałyśmy, że sensem naszego istnienia będzie uzyskanie wiążącej deklaracji od strony rządowej i posłów o wycofaniu się z zaostrzenia ustawy aborcyjnej. I choć nadal czekamy na czytelny przekaz w tej sprawie, to jednocześnie widzimy potrzebę prowadzenia szerokich działań edukacyjnych, kształtujących świadomość kobiet i mężczyzn. Działamy w sposób, który pozwala nam jednoczyć osoby i środowiska do tej pory niezainteresowane tymi kwestiami. Okazało się, że dotyczą one nas wszystkich – naszych sióstr, kuzynek, córek, koleżanek z pracy, przyjaciółek, mam… Z otwartością przyjmujemy osoby, które chcą zaangażować się w działania Dziewuch. Zapraszamy do kontaktu niezależnie od płci, wieku i wyznania.

          Angażujemy się w różnorodne działania proaborcyjne, prowadzimy wydawnictwo i wydajemy czasopismo feministyczne SILNE. Aperiodyk społeczny. Część naszych członkiń jest w kolektywie Pomagaczki aborcyjne który skupia się na wspieraniu w aborcjach i propagowaniu wiedzy o nich.

 

♦♦♦

 

Gals4Gals Lodz (in Polish: Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom) have been active since April 2016. Initially, we assumed that the point our existence would be to oppose the plan of the Polish government to ban abortion. Now the group conducts extensive intersectional activities, provides educational, psychological and activist support, and has a visible impact on shaping the awareness of people living in Lodz, which is the fourth biggest city in Poland. We cooperate internatially with fellow feminist groups and like-minded poiticians. We always underline that the right to decide about oneself is a fundamental right of every woman*. Our motto is: I AM. I THINK. I DECIDE.

 

Wesprzyj Stowarzyszenie lub czasopismo SILNE:.
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe
lub
Tytuł przelewu: Darowizna Silne
Nr konta: 28 1750 0012 0000 0000 3888 0012
Back to Top