Ciałopozytywność

Uważamy, że bardzo wiele kobiet ma problem z akceptacją swojego ciała i chcemy temu przeciwdziałać. Co więcej, problem dotyczy też dzieci, głównie dziewczynek, które od maleńkości są wychowywane w przekonaniu, że muszą mieścić się w konkretnych granicach kanonu piękna wykreowanego przez media. Przez to ciężko im zaakceptować siebie i odnaleźć się w świecie, w którym wygląd zewnętrzny odgrywa zbyt dużą rolę. Przeżyłyśmy szok, kiedy dwuletnia córka jednej z naszych członkiń, stwierdziła, że jest za gruba. Towarzyszy nam przekonanie, że tak być nie może! 

Zarówno wiele osobistych doświadczeń, jak i możliwości zawodowych pomogły nam w inicjowaniu działań w duchu ciałopozytywności. 

Będziemy nieraz wkładać kij w mrowisko, dyskutować, pisać i prowadzić warsztaty. Naszym zdaniem tematyka #bodypositivity warta jest uwagi, a dobrostan kobiet to przedmiot naszej troski i licznych akcji od paru lat. 

Mamy świadomość, że postrzeganie ciałopozytywności różni się u ludzi i my same prezentujemy nieraz rozbieżne punkty widzenia. To, co jednak nas łączy, to chęć działania i odkrywania spektrum ciałopozytywności.

Czym jest Ciałopozytywność? Przeczytaj (PDF)

Jesteśmy piękne!


DZIAŁANIA CIAŁOPOZYTYWNE

WYDARZENIA CIAŁOPOZYTYWNE

“SILNE. APERIODYK SPOŁECZNY” NR 3

PROJEKT “CIAŁOPOZYTYWNOŚĆ”

 

 

Back to Top