XIII Mównica Feministyczna

______________________________

Nasze czasopismo SILNE. Aperiodyk społeczny rośnie w siłę, a wraz z nim grono autorek, autorów, odbiorczyń i odbiorców. Dlatego chciałyśmy zrobić coś wyjątkowego. Któregoś dnia Ania (członkini zespołu redakcyjnego) powiedziała: „A może zrobimy Mównicę?”

I zrobiłyśmy. 6 listopada w sobotę: XIII Mównicę Feministyczną – pierwszą związaną z czasopismem SILNE i jego autorkami.

Zależało nam, aby wydarzenie było włączające, feministyczne, otwarte na przemyślenia i doświadczenia osób, które są gotowe tworzyć z nami taką przestrzeń.

Chciałyśmy porozmawiać o tym, jak można rozumieć feministyczną pracę u podstaw? Jak budować siostrzeństwo na co dzień? Jaka przyszłość czeka SILNE? I nas, kobiety, które wprowadzamy lub chcemy wprowadzić wartości feministyczne w codzienne życie.

Oddałyśmy głos autorkom, które od pięciu numerów pokazują, że głos kobiet słychać też poza protestami. Paulina Rzymanek, Kasia Piątek, Emilia Szulc, Dorota „Nietoperz” Grochala i Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk rozmawiały z nami o tym, dlaczego czują się feministkami, dlaczego postanowiły współtworzyć z nami SILNE, jakie działania podejmują tu i teraz żeby zadbać o równość, jak można zadbać o inkluzywność w walce o prawa kobiet oraz w jaki sposób realizować feministyczne postulaty pracą u podstaw.

Mównica jest dostępna na kanale You Tube Stowarzyszenia Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom: https://www.youtube.com/watch?v=G-wlIjGpzXs

Na Mównicy były również tłumaczki Polskiego Języka Migowego.

Grafika informująca o tym, kiedy odbyła się XIII Mównica Feministyczna

POWRÓT

Back to Top