#WybieramPrawaKobiet

#WybieramPrawaKobiet to kampania profrekwencyjna, mobilizująca młode kobiety do pójścia na wybory. Motywacją do przeprowadzenia kampanii były sondaże Ipsos dla Oko.press z marca 2023 roku, według których 45% młodych Polek (18-25 lat) deklaruje, że nie pójdzie na wybory, tymczasem 37% młodych mężczyzn, którzy deklarowali pójście na wybory popierało Konfederację. 
 
Zobacz spot:
 
 
Możesz pobrać spot TUTAJ
 
Kampania miała zasięg około miliona kont odbiorczyń, kobiet, główny przedział wieku to 18- 45 lat. Spot miał bardzo pozytywny odbiór, a tiktoku jego zasięg organiczny to ponad 100k wyświetleń, co nie udało się żadnej innej kampanii profrekwencyjnej. 
Możemy nieskromnie powiedzieć, że spot #WybieramPrawaKobiet przyczynił się do mobilizacji młodych kobiet do pójścia a wybory oraz sukcesu wyborczego partii demokratycznych.
 
Spot #WybieramPrawaKobiet finansowana przez Mama Cash, International Women’s Fund.
 
Ekipa realizatorska: 
 
Piotr Werewka 
 
Monika Łokaj Vincent 
 
Muzyka: Wolfgang in a Truck Malibu
 
Wystąpili: Agata Pisiewicz – główna bohaterka, Michał Szostak – Kuba, chłopak bohaterki, Zuzanna Woźniak – koleżanka bohaterki, Michał Gąsieniec – Ksiądz, Łukasz Palonek – Polityk z plakatu, Przemysław Idzikowski – Polityk, Agnieszka Madeja – Policjantka. 
 
Optimized by JPEGmini 3.15.0.81154240 0x03189d58
Fot1
Fot2
Fot3
Fot6
Fot5
previous arrow
next arrow
Shadow
Back to Top