O nas

Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom

          17 kwietnia 2016 r. poszło z nami ponad 3,500 osób podczas Ogólnopolskiego marszu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Był to pierwszy tak liczny protest w Łodzi po strajkach włókniarek w 1971 r.

          Marsz przeszedł, ale Łódzkie Dziewuchy idą dalej! Jako część ogólnopolskiego ruchu Dziewuchy Dziewuchom, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego. Podobnie jak znaczna część środowiska lekarskiego i prawniczego obawiamy się, że całkowity zakaz aborcji będzie miał tragiczne skutki dla zdrowia i życia KAŻDEJ KOBIETY w Polsce. Zamiast karać i skazywać na cierpienie, my proponujemy edukację i podnoszenie świadomości.

          Przypominamy, że prawo do decydowania o sobie jest prawem podstawowym każdej kobiety. Określamy to krótko: JESTEM. MYŚLĘ. DECYDUJĘ.

          Początkowo zakładałyśmy, że sensem naszego istnienia będzie uzyskanie wiążącej deklaracji od strony rządowej i posłów o wycofaniu się z zaostrzenia ustawy aborcyjnej. I choć nadal czekamy na czytelny przekaz w tej sprawie, to jednocześnie widzimy potrzebę prowadzenia szerokich działań edukacyjnych, kształtujących świadomość kobiet i mężczyzn. Działamy w sposób, który pozwala nam jednoczyć osoby i środowiska do tej pory niezainteresowane tymi kwestiami. Okazało się, że dotyczą one nas wszystkich – naszych sióstr, kuzynek, córek, koleżanek z pracy, przyjaciółek, mam… Z otwartością przyjmujemy osoby, które chcą zaangażować się w działania Dziewuch. Zapraszamy do kontaktu niezależnie od płci, wieku i wyznania.