Fundusz Praw Kobiet

Jako Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom otrzymałyśmy dotację na pomoc interwencyjną w postaci porad prawnych, psychologicznych i pedagogicznych z Funduszu Praw Kobiet od Fundacji im. Stefana Batorego.

W ramach dotacji Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom oferują bezpłatne wsparcie:

  • pedagogiczne
  • psychologiczne
    Porady odbywają się w punkcie konsultacyjnym oraz przez platformę Zoom w terminie wcześniej umówionym. Jeśli potrzebujesz pomocy, to zadzwoń pod numer 791 379 362 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15, inne pory – kontakt przez SMS) i zarezerwuj wizytę.
  • prawne
    Porady odbywają się w siedzibie Centrum Praw Kobiet  oraz przez platformę Zoom w terminie wcześniej umówionym. Stały dyżur prawniczki: w każdy poniedziałek w godzinach 10-12.  Jeśli potrzebujesz pomocy, to zadzwoń pod numer 42 633 34 11 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00)  i zarezerwuj wizytę.

Porad pedagogicznych udziela:

Agata Kobylińska

Agata Kobylińska – pedagożka, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. dzieci i młodzieży, współzałożycielka EduKABE Fundacji Kreatywnych Rozwiązań. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Członkini Rady Stowarzyszenia Kongres Kobiet, działaczka w Stowarzyszeniu Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. Edukatorka seksualna, nauczycielka stopnia mianowanego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. W projekcie prowadzi konsultacje pedagogiczne dla rodziców/opiekunów prawnych dziecka (wsparcie, ukierunkowanie pracy z dzieckiem).

Porad psychologicznych udziela:

Anna Gierczak – psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia, spec. psychologia rozwoju i efektywnego funkcjonowania człowieka. W projekcie oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne dla kobiet (w tym w szczególności dla kobiet w ciąży, poddanych przemocy), osób LGBT+ oraz wszystkich tych, którzy czują, że znaleźli się w kryzysie i przerasta ich bieżąca sytuacja. Przyjmuje osoby dorosłe i zapewnia im  konsultacje o charakterze psychoedukacyjnym i interwencyjnym. Porady odbywają się w punkcie konsultacyjnym oraz online w formie videokonferencji.

Porad prawnych udziela:

Małgorzata Kotlińska-Dobrzańska

Małgorzata Kotlińska-Dobrzańska – radczyni prawna przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Specjalizuje się w zakresie prawa rodzinnego, a zwłaszcza problematyce rozwodów i separacji, roszczeń alimentacyjnych między małżonkami a także na rzecz uprawnionych dzieci. Pomocy prawnej udziela także w zakresie stosunków między rodzicami a dziećmi, jak ustalenie kontaktów z dzieckiem, ustalenie władzy rodzicielskiej, a także jej ograniczenie. Od marca 2014 r. współpracuje z łódzkim oddziałem Centrum Praw Kobiet. W projekcie udziela konsultacji osobom, które poszukują porady w zakresie ww tematyki oraz w przypadku spisania, zatrzymania czy innych represji doświadczonych podczas obecnych demonstracji.

Baza ginekolożek (PDF)

Ewaluacja strajków w Łodzi. Raport z badania

Logo Fundacji im. Stefana Batorego
Back to Top