Ruchy antyaborcyjne w Polsce. Sprzeciw. Walka. Prawa kobiet

Ciąża? Tylko z wyboru. Nigdy z przymusu.

Te proste słowa zawierają w sobie podstawowe prawo człowieka, jakim jest prawo do decydowania o swoim ciele i zdrowiu.

Mówimy o aborcji bez tabu i bez lęku. Rozumiemy, w jak trudnej sytuacji są Polki ze względu na system, który nie wspiera ich, gdy zachodzą w niechciane ciąże i kiedy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą tych ciąż kontynuować.

Jako Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom wierzymy, że decyzja o ciąży i macierzyństwie zawsze powinna należeć do kobiety. Wiemy, że żaden przymus nie uczyni z kobiety matki.
Jeśli szukasz informacji lub potrzebujesz pomocy, polecamy zespół Federacji na Rzecz Kobiet
oraz stronę Aborcyjnego Dream Team’u: http://aborcyjnydreamteam.pl/.

Wiemy, że rośnie poparcie dla legalnej aborcji w Polsce. Według sondażu IPSOS dla OKO.press, który ukazał się w marcu 2019 roku, aż 53 proc. obywatelek i obywateli poparło prawo do bezpiecznego przerywania ciąży. Tymczasem liczba oficjalnych zabiegów wynosi zaledwie ok. 1100 rocznie, co w żaden sposób nie odpowiada na realne potrzeby. Szacuje się, że corocznie co najmniej kilkadziesiąt tysięcy Polek poddaje się zabiegowi terminacji ciąży nieoficjalnie. Sytuacja ta wzmacnia tabu społeczne i odbiera kobietom wsparcie, którego w tej chwili potrzebują najbardziej.

Dlatego Stowarzyszenie Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom prowadzi w całej Łodzi kampanię społeczną „Ciąża? Tylko z wyboru. Nigdy z przymusu”. Łódzkie Dziewuchy stawiają na edukację i podnoszenie świadomości. W ramach kampanii przez cały czerwiec 2019 roku w kilkunastu punktach Łodzi pojawią się telebimy i city light’y. Przypominamy, że prawo do decydowania o sobie jest prawem podstawowym każdej kobiety. Kampania jest częścią projektu “Ruchy Anty-aborcyjne w Polsce. Sprzeciw. Walka. Prawa Kobiet” realizowanego przez Stowarzyszenie Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom.

Zapraszamy do kontaktu
Agata Kobylińska 48883707977
Małgorzata Wochowska 48530229916
Back to Top