Instrukcja redakcyjna

NOWE, SPOŁECZNE, INTERNETOWE CZASOPISMO FEMINISTYCZNE.

Jego luźna formuła da przestrzeń każdej osobie, która będzie chciała wypowiedzieć się na temat wpływu otaczającej nas rzeczywistości na życie kobiet – zgodnie z zakresem tematycznym czasopisma.

Wyraź swój wkurw, szok, niemoc, strach, chęć walki, zwycięstwo, radość! Interesują nas Twoje przemyślenia, analizy, obserwacje. Feminizm jest różnorodny, chcemy to pokazać.

Wynik wyborów parlamentarnych pokazał, że przez kolejne lata będziemy musiały intensywnie  działać w obronie swoich praw! Jak? Sposobów jest wiele. Jednym z nich jest publiczne przekazywanie informacji o tym, co nas spotyka ze strony osób zasiadających w rządzie. Każdy pomysł czy próba ograniczenia kobietom praw powinny być nagłaśniane wszystkimi dostępnymi kanałami.

Chcemy publikować artykuły, reportaże, felietony, recenzje o charakterze społecznym, politycznym czy kulturalnym. Nie zawsze musi być poważnie, dlatego teksty satyryczne również są mile widziane. Chcemy także publikować grafiki, w tym komiksy, związane z profilem tematycznym czasopisma. Informacje o przyjmowanych tekstach znajdują sięna końcu posta.

Tematyka czasopisma będzie dotyczyć praw kobiet, a także wpływu patriarchatu na nas wszystkich. Opisując to bardziej szczegółowo, chcemy publikować teksty z zakresu:

– działań rządu, które uderzają w kobiety i ich prawa;

– reakcji społeczeństwa i środowisk zorganizowanych na działania rządu;

– zdrowia kobiet, w tym dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji, antykoncepcji, edukacji seksualnej itd.;

– przemocy wobec kobiet: fizycznej, seksualnej, psychicznej, ekonomicznej, systemowej, instytucjonalnej;

– sytuacji kobiet w społeczeństwie polskim (doświadczenia kobiet, nie tylko feministek) – bariery, wyzysk, wykluczenie, pomoc, samopomoc, osobiste doświadczenia itd.;

– sytuacji kobiet na świecie;

– macierzyństwa (również niechcianego) w Polsce i na świecie;

– wpływu kościoła na życie kobiet i całych rodzin,

– doświadczenia kobiet w ujęciu historycznym;

– herstorii.

WAŻNE!!! Przesłanie tekstu oraz grafik jest jednoznaczne z oświadczeniem, że osoba przesyłająca ma pełnię praw autorskich, a utwór stanowi dzieło oryginalne i nie narusza jakichkolwiek praw osób trzecich, w tym praw licencyjnych czy autorskich.

Liczba znaków (ze spacjami): do 9000 (jeśli masz dłuższy tekst, który uważasz, że powinien zostać opublikowany i żadnym sposobem nie da się go skrócić, skontaktuj się z nami). Przyjmiemy też teksty znacznie krótsze, jeśli masz jakiś ciekawy komentarz – napisz do nas.

Przyjmujemy pliki edytowalne za pomocą Word, LibreOffice, OpenOffice jako załączniki do wiadomości mailowej. W kryzysowej sytuacji przyjmiemy tekst również w treści maila.

Jeżeli powołujesz się na wyniki badań, analiz itp. podaj źródło (najlepiej w przypisie – jeśli nie możesz – opisz obok w nawiasie kwadratowym)

Jeżeli zamieszczasz cytaty, podaj źródło (najlepiej w przypisie – jeśli nie możesz dodać przypisu – opisz obok w nawiasie kwadratowym)

W wiadomości mailowej proszę Cię o podanie swojego imienia i nazwiska, (jeśli nie chcesz, aby zostało opublikowane, napisz również jak Cię podpisać)

Grafiki o rozdzielczości co najmniej 300 dpi w formacie PNG lub JPG (mamy nadzieję, że kiedyś, w dalekiej przyszłości uda nam się nasze czasopismo wydrukować)

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Aperiodyku na Facebooku: https://www.facebook.com/silne.aperiodyk/

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: silne.aperiodyk@gmail.com

lub przez stronę na Facebooku

Zapraszamy do współpracy z nami, czekamy na Twój tekst!!!

 

Czasopismo będzie udostępniane bezpłatnie, autorki/autorzy nie otrzymują honorariów.

#silne