Projekt “Ciałopozytywność”

Wiosną 2020 r. dostałyśmy bardzo pozytywną wiadomość dotyczącą pisanego przez nas wniosku o minigrant. Fundusz Feministyczny (FemFund) docenił nasz projekt działań w duchu ciałopozytywności i dostałyśmy 4400 PLN na jego realizację. Całość miała opierać się na dwóch filarach: organizacji ciałopozytywnych warsztatów i wydaniu numeru Silnych w tym samym klimacie.

WARSZTATY W DUCHU CIAŁOPOZYTYWNOŚCI

Chcemy pokazać kobietom, że warto akceptować swoje ciało, bo jest piękne, jakie jest, a poza tym ono nie świadczy o wartości człowieka. Mamy nadzieję pokazać rodzicom, czego należy unikać, by nie zaszczepiać w dzieciach nienawiści do swoich ciał i oszczędzić im przez to wielu kompleksów w przyszłości.

Uważamy, że warsztaty są najlepszym sposobem edukacji, ponieważ uczestniczka/uczestnik bezpośrednio spotyka się z przedmiotem warsztatu. Tutaj wzięłyśmy za cel ciałopozytywność. Dla niektórych to tajemniczo brzmiące pojęcie, dla innych coś co wydaje się nieosiągalne, a dla jeszcze innych – sposób na życie w zgodzie ze swoim ciałem. Jeśli po naszych warsztatach, chociaż jedna uczestniczka spojrzy w lustro bez nienawiści i poczuje się lepiej sama ze sobą, to będzie to dla nas wielki sukces, warty miesięcy przygotowań i dużej, jak na nasze stowarzyszenie inwestycji.

“SILNE. APERIODYK SPOŁECZNY” NR 3

SILNE są wyrazem solidarności – różne przeżycia, różnych kobiet, na stronach tego samego czasopisma. Nie ma podziału na te które piszą lepiej lub gorzej, na te, które wolą poezje, nikt nie jest lepszy, ani gorszy, a każdy nadesłany tekst ma taką samą wartość. Uważamy, że SILNE mają ogromny potencjał i mogą zjednoczyć ze sobą wielu ludzi. Przekrój tematyczny dotychczas otrzymanych tekstów wydaje się bardzo szeroki i w tym też dostrzegamy zaletę i siłę SILNYCH. Tym razem nieco więcej przestrzeni chcemy poświęcić ciałopozytywności, a co z tego wyniknie? Jesteśmy głodne wrażeń!


BIEŻĄCE DZIAŁANIA CIAŁOPOZYTYWNE

WYDARZENIA CIAŁOPOZYTYWNE

Czym jest Ciałopozytywność? Przeczytaj (PDF)

“SILNE. APERIODYK SPOŁECZNY” NR 3

CIAŁOPOZYTYWNOŚĆ

 

 

Back to Top